free website hit counter
Home»اخبار ویژه, اسلایدر, گزارش های خبری»گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان

گزارش مشروح سفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان سمنان

مهندس خرم: امیدوارم نتیجه استعلام جدید وزارت راه و شهرسازی درباره موضوع «تعارض منافع» به نفع جامعه مهندسین باشد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در تازه ترین سفر استانی خود به سمنان رفت تا از نزدیک با مشکلات و مطالبات مهندسان این استان آشنا شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با استقبال رئیس و هیات رئیسه سازمان وارد استان سمنان شد تا از نزدیک با مشکلات و مطالبات مهندسان این استان آشنا شود.

 مهندس خرم در سفر یکروزه خود ضمن دیدار و گفتگو با استاندار، مدیرکل راه و شهرسازى این استان و همچنین تعدادی از مهندسین پیشکسوت، در جلسه با هیات مدیره، بازرسان، رئیس شورای انتظامی، روسای کمیسیون ها و مدیران سازمان نظام مهندسی سمنان حضور یافت.
در پایان سفر استانی به سمنان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به گفتگو با خبرنگار سازمان پرداخت.
نامه اخیر وزارت راه و شهرسازی درباره موضوع تعارض منافع
جلسه تجلیل از پیشکسوتان استان سمنان با حضور ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مدیرکل راه و شهرسازی و مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری برگزار شد.
مهندس حکیمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در این جلسه بر ایجاد و تشکیل یک سازمان پویا با محوریت سه موضوع «مشارکت اعضا، رعایت اخلاق حرفه ای و مطالبه گری» تاکید کرد.
در ادامه این جلسه مهندس خرم، با اشاره به نامه اخیر وزارت راه و شهرسازی درباره موضوع تعارض منافع، اظهار داشت امیدواریم نتیجه استعلامی که در این خصوص صورت گرفته به نفع جامعه مهندسین باشد.
وی همچنین با تجلیل و تقدیر از زحمات هیات مدیره سابق، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان، به هیات مدیره جدید هم تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در انجام رسالت اصلی و اساسی خودتان موفق باشید و به وعده ها جامه عمل بپوشانید، ضمن اینکه موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی را جدی بگیرید .
 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، دخالت دولت در قانون فعلی نظام مهندسی را زیر ۲۰درصد دانست و تصریح کرد: براساس لایحه اصلاحیه این قانون، دخالت دولت بالای ۸۰درصد خواهد بود، این در حالی است که. NGO ها، نهادی مدنی شالوده دموکراسی هستند.
مهندس خرم، سیمای شهری و بدنه شهری سمنان را نسبت به شهرهایی که از آنها بازدید داشته، جزو زیباترین شهرها عنوان کرد و گفت: به متخصصان استان تبریک می گویم که بر روی این مسئله دقت کردند.
وی، یکی از اهداف اصلی سفرهای استانی را دیدار با پیشکسوتان جامعه مهندسی و تجلیل از خدماتشان اعلام کرد که عمرشان را برای امر مهندسی گذاشتند. البته باید توجه داشت که پشت سر یک مرد موفق، یک زن فداکار ، سازگار و همراه وجود دارد.
دیدار با استاندار
مهندس خرم همچنین در دیدار با مهندس هاشمی، استاندار سمنان، خطاب به او گفت: لشگر ۴۶۰۰ نفری سازمان نظام مهندسی ساختمان را برای انجام کارهای کارشناسی و مسائل فنی و اجرایی و حتی مدیریت بحران در اختیار دارید، لذا ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری با دولت، خواستار واگذاری مسئولیت های تخصصی مطابق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در امر طرح های توسعه و آبادانی هستیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ادامه اظهارداشت: ما تصمیم داریم مانند خانه معلم در سراسر کشور برای ارج نهادن به جایگاه اعضا و خانواده های ایشان، در هر استان یک خانه مهندس بسازیم. که به زمین ۳ تا ۵ هکتار برای تحقق این امر احتیاج داریم .
وی، لزوم مشارکت مهندسان در نهضت ملی مسکن را با اهمیت خواند و از مدیریت عالی استان خواست در این خصوص عنایت و مساعدت های لازم را داشته باشد.
در ادامه این نشست، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان با اشاره به شرح خدمات و وظایف سازمان در این استان، برای همکاری با مدیریت استان اعلام آمادگی کرد.
در همین حال، مهندس هاشمی، استاندار سمنان با اشاره به لزوم دقت در ساخت و ساز با حساسیت در استحکام بنا، بر ضرورت توجه به این موضوع تاکید کرد.
وی همچنین ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده و تشکر از اعلام آمادگی در همکاری نظام مهندسی با مجموعه مدیریت استان سمنان، مهندس خرم را از بزرگان نظام و پیشکسوت دانست.
مهندس هاشمی در ادامه اشاره ای هم به دغدغه و مشکلات استان داشت و بر استفاده از ظرفیت نظام مهندسی تاکید کرد.
دیدار با مهندس پیشکسوت
در ادامه برنامه های این سفر استانی، مهندس خرم با مهندس عدل پیشکسوت عضو سازمان، دیدار و با اهدای تقدیرنامه و یادبودی از زحمات و خدمات ایشان درحضور خانواده شان تجلیل کرد.
آخرین برنامه این سفر استانی،  دیدار و گفتگوی مهندس خرم با هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان بود.
مهندس حکیمی رئیس سازمان نظام مهندس ساختمان استان سمنان در این نشست ضمن خیرمقدم به مهندس خرم و هیات همراه، با تشریح مسائل و موارد استان به بیان مهمترین مسایل استان پرداخت.
 در ادامه این نشست اعضا، نقطه نظراتشان را درباره موضوعات مختلف بیان کردند.
مهندس بهمن مومنی مقدم، مدیر اجرایی سازمان و عضو شورای مرکزی نظام مهندسی کشور اظهار داشت: باید بپذیریم که در این دوره میزان مشارکت در انتخابات نظام مهندسی پیشرفت چشمگیری داشته است. برهمین اساس، باید برمبنای نیازهای اعضا و جامعه پیش برویم و به انتظاراتشان بپردازیم.
وی با اشاره به بحث تراز و بودجه، اظهار داشت به دغدغه خیلی از استانها به صورت مصداقی در شورای مرکزی رسیدگی خواهد شد. مومنی مقدم همچنین اعلام کرد وحدت رویه ای برای اجرا از طریق وزارتخانه و شورای مرکزی ابلاغ می شود.
در ادامه مهندس احمد خرم در جلسه با حضور اعضا هیات مدیره سازمان استان سمنان اظهار داشت: از اینکه در عرصه انتخابات شرکت کردید، تشکر می کنم. وی خطاب به آنان گفت: تلاش کنید انسجام و اتحادی که در هیات مدیره حاکم است، حفظ شود. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان درخصوص طرح اصلاح قانون در مجلس تاکید کرد: اصلاح قانون را جدی بگیرید.
 وی در ادامه با بیان جمله ای از امام علی (ع) اظهار داشت: شما یک حیات فردی و یک حیات اجتماعی دارید. برهمین اساس، با عدم فعالیت حرفه ای، زندگی اجتماعیتان را از دست ندهید. سپس گفت خوشحالیم خداوند متعال توفیق خدمت به جامعه مهندسی را در بزرگترین نهاد مدنی نصیبمان کرده است و تلاش می کنیم رسالت اجتماعیمان را انجام دهیم.
 وزیر اسبق راه و ترابری همچنین شناخت هرم مازلو را برای افراد اجرایی برای پرداختن به نیازهای آدمی ضروری دانست و گفت: اخلاق حرفه ای افول کرده است و ما باید به فریاد همدیگر برسیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در سازمان های نظام مهندسی، وضعیت معیشت پرسنل ساماندهی می شود، ضمن اینکه ما می خواهیم معیشت پرسنل و هیات مدیره سازمان دچار مشکل نشود.
وی در پایان خواستار تشکیل کمیته منابع جدید درآمدی با محوریت رئیس سازمان و مشارکت خزانه دار شد.
در این سفر استانی، مهندس بهمن مومنی مقدم مدیر اجرایی و مهندس کمیل صرامى مدیر روابط عمومى سازمان نظام مهندسى ساختمان، رییس شوراى مرکزى را همراهی کردند.

 

 

 

 

 

.

2,765 views
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰|