free website hit counter
Home»اخبار ویژه, اسلایدر, گزارش های خبری»برگزاری مجمع عمومی فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۰

برگزاری مجمع عمومی فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۰

برگزاری مجمع عمومی فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۰

به گزارش روابط عمومی سازمان، مجمع عمومی فوق العاده  با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ابلاغی و فاصله فیزیکی در محل تالار خوارزمی دانشگاه سمنان برگزار گردید.

دستورکار مجمع شامل بررسی موارد باقی مانده از مجمع عمومی عادی و تصویب بودجه ۱۴۰۱ به عنوان اهم موضوعات قابل طرح در مجمع با اکثریت آرا اعضای حاضر در مجمع به تصویب رسید.

 

معاون فناوری و نواوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بر ضرورت توجه به فناوری و نواوری در مهندسی ساختمان تاکید کرد.

در ابتدا پروفسور علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان ضمن اشاره به نقش فناوری ها در مهندسی ساختمان گفت: در همین راستا باید دفاتر انتقال فناوری در سازمان نظام مهندسی ساختمان ایجاد شود.

وی بابیان اینکه صنعت ساختمان در ایران با نوآوری و فناوری مقاومت می کند ، افزود: فناوری های نوین در صنعت ساخت و ساز و مهندسی عمران در کشور ما به ارامی استقبال می شوند .

دکتر خیرالدین تشریح کرد: واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین  از جمله فناوری های است که در طراحی و معماری ساختمان وارد شده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ التخصیلان دانشگاهی هستند افزود: متاسفانه نشان دهنده آن است که دانشگاه ها نتوانستند به نحو مطلوب وظایف خود را انجام دهند .

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد فارغ التخصیلان فنی و حرفه ای و علمی کاربردی یا اموزش دیدگان مهارتی ، جدب بازار کار شدند ، ابراز داشت: شرکت های دانش بنیان توانستند برای بیش از ۵۰ هزار فارغ التخصیل دانشگاهی در واحد های فناور اشتغال ایجاد کنند .

دکتر خیرالدین هم چنین بیان کرد: باید در جهت نوآوری در صنعت ساختمان ، یک مدرسه اشتغال ایجاد شود تا فارغ التخصیلان توانمند سازی شوند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم  ابراز داشت: طراحی و اجرا ،نظارت استاندار و مواد و مصالح استاندارد ۳ مولفه مثلث ساختمان استاندارد است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در این آیین از ۲۵نفر از پیشکسوتان و مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در زمینه صنعت ساختمان  تجلیل شد .

در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان گفت: اعضای مجمع عمومی نظام مهندسی ساختمان استان نظرات و توصیه های خود را ارائه کنند .

مهندس حکیمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان گفت: همه افراد به عنوان عضو مجمع می توانند توصیه های خود را در جهت پویایی نظام در بحث نظام پیشنهادات توصیه کنند تا برای احرایی شدن در کمیته بررسی شود .

 

وی درخصوص آزادسازی حق نظارت مهندسان افزود: برای ساختمان های گروه الف ، ۹۰ درصد ، گروه ب ۶۰ درصد ، گروه ج ۵۰ درصد و گروه د ۴۰ درصد آزادسازی انجام می شود .

مهندس حکیمی ضمن اشاره به تغییر در روند اجرای نظارت ها گفت: ضرایب حذف شده و با همان متراژ ، سرعت چرخش کار نظارت در صف بیشتر خواهد شد .

رئیس سازمان نظام مهمدسی ساختمان استان سمنان ضمن اشاره به ماده ۶ و ۷ سازنندگان ذی صلاح ابراز داشت: هر کاگراه ساختمانی باید یک رییس کارکاه داشته باشد .

وی هم چنین اضافه کرد: بر اساس حکم دیوان ، قانون مجری ذی صلاح ساختمانی باید به صورت واقعی اجرا شود.

مهندس حکیمی گفت: بر اساس بند ۴ ماده قانون ورود افراد غیر صلاحیت دار در بحث طراحی و اجرا ممنوع است که به همین خاطر باید مجریان ذی صلاح ورود کنند .

رئیس سازمان نظام مهندسی ضمن تاکید بر ایجاد تغییر و تحول در ارائه خدمات جدید ، تشریح کرد: باید تغییر رویه از اشخاص حقیقی به حقوقی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: راه اندازی شرکت های طراح و ناظر در استان در دستور کار قرار گرفته است .

مهندس حکیمی ادامه داد: باید ارائه خدمات به صورت واقعی انجام می شود و با گروه های کنترل نظارت ، بر روند خدمات نیز بیش از پیش کنترل و نظارت صورت می گیرد.

در ادامه مجمع فوق العاده با تعیین هیئت رئیسه موقت و سپس تعیین هیئت رئیسه اصلی مجمع کار خود را آغاز کرد.

و  خزانه دار و مدیر مالی و معاملاتی سازمان درخصوص بودجه سالیانه ۱۴۰۱ توضیحاتی را ارائه نمودند و به سوالات اعضاء حاضر در مجمع پاسخ مناسب دادند و در نهایت با رای گیری، بودجه سالیانه ۱۴۰۱ مورد تایید و تصویب قرار گرفت.

در پایان مراسم قرعه کشی وام و اقامت به مشهد مقدس و شمال بین افراد حاضر در مجمع انجام شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

8,167 views
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۰|