چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان، در این جلسه که در محل استانداری شماره 2 برگزار گردید جمعی از اعضای هیات مدیره سازمان ضمن عرض خوش آمد و تبریک به معانت جدید عمرانی جناب آقای دکتر منوچهر فخری در خصوص موارد متعدد به بحث و گفتگو نشستند.

از جمله موارد مطروحه تمایل نظام مهندسی ساختمان استان سمنان به برقراری ارتباط با ارگانهای مختلف جهت برطرف نمودن مشکلات پیش روی صنعت ساختمان و جامعه مهندسان بود.

در این دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با بیان مشکلات پیش آمده پس از ابلاغ شیوه نامه اجرایی وزیر سابق که سبب بروز مشکلات متعدد در زمینه کنترل نقشه و کاهش نقش مهندسان و نظام مهندسی در صنعت ساختمان شد خواستار تشکیل مجدد کمیته کنترل نقشه و بازگشت مجدد سیستم ارجاع کار بودند.

همچنین در خصوص شرایط اقتصادی مردم خصوصا جامعه مهندسان درخواست نمودند که جهت افزایش تعرفه سریعتر اقدامات لازم صورت پذیرد.

در ادامه ضمن بیان نقش پر اهمیت مجریان دارای پروانه در بهبود ساختمان سازی و افزایش عمر مفید ساختمان درخواست حمایت آن ارگان را از اجرایی نمودن مجری ذیصلاح داشتند.

در پایان جناب آقای دکتر فخری، معاونت امور عمرانی استانداری سمنان ضمن خیر مقدم و تشکر از تشکیل چنین جلساتی تعاملات ادارات و ارگان های استان را نقطه عطفی در بهبود صنعت ساختمان دانست و پررنگ شدن نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان را در بهبود کیفیت ساختمان حائز اهمیت شمرد. فخری ضمن بیان مشکلات پیش آمده در حادثه زلزله کرمانشاه و پل ذهاب، یکی از پیامدهای این حادثه را پررنگ تر شدن نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان دانست.

همچنین ضمن بیان اهمیت افزایش تعرفه ارائه خدمات مهندسی، از تشکیل جلسات هیات چهارنفره به زودی خبر داد.

فخری ضمن بیان مشکلات عمده ساختمان سازی و ارجاع زیاد پرونده ها به کمیسیون ماده 100 شهرداری، درخواست نمود که سازمان نظام مهندسی ساختمان به صورت فعالتر در جلسات کمیسیون ماده 5 شرکت نماید تا بخشی از این مشکلات پیش از تهیه جواز ساختمانی برطرف گردد.

همچنین در بخش سیما و منظر شهری اذعان نمود که همکاری مستمر میان نظام مهندسی ساختمان، شهرداری و حوزه عمرانی استانداری میتواند نقش موثری در بهبود زیبایی شهر بگذارد.